Розвиток соціально-емоційної

закладів загальної середньої освіти

Початок реалізації проекту – 2018 рік

Наукові керівники:

Войцехівський Михайло Федорович, директор Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук, доцент;

Данилюк Іван Васильович, декан факультету психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор психологічних наук, професор;

Науковий консультант:

Машкіна Світлана Вікторівна, старший науковий співробітник науково-дослідної лабораторії експериментальної педагогіки та педагогічних інновацій Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних  наук, доцент, старший науковий співробітник.

Основне завдання: впровадження у практику роботи вітчизняної школи Навчально-методичного комплексу Lions Quest «Соціальні та емоційні компетенції ХХІ століття» (далі «комплекс Lions Quest»), яка об’єднує родини, педагогів та громадськість задля допомоги учням у розвитку життєвих компетенцій та громадських якостей у безпечному, турботливому і стабільному середовищі.

Шляхи реалізації дослідно-експериментальної роботи за темою «Розвиток соціально-емоційної компетентності учнів закладів загальної середньої освіти»:

• діагностика рівня сформованості соціально-емоційної компетентності учнів (практичний психолог Мігаль К. В.);

• проведення занять у класах (класні керівники Пішук О. В., Бондар Т. М.) за навчально-методичним комплексом Lions Quest;
  • проведення тренінгів для батьків;

• волонтерська робота.

Програма розвитку

професійної компетентності

педагогічного персоналу

навчального закладу

Початок реалізації проекту - 2017 рік

Науковий керівник: Войцехівський М.Ф., директор Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук, доцент

Науковий консультант:   Івашньова С.В., заступник директора Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук

(затверджена наказом ДОНМС № 427 від 04.05.2017 р.)

• он-лайн опитування щодо вибору начальних курсів учасниками експерименту (травень 2017 року)
  • опитування у форматі фокус-груп з адміністрацією навчального закладу та педагогічними працівниками (23.10.2017 року)
  • тренінги «Соціально-емоційні навички ХХІ століття» (07-08 травня, 06-07 червня, 22-23 вересня 2017 року)
  • тренінг «Правовий захист вчителя: ситуації та інструменти впливу» (28.12.2017 року)

Початок реалізації проекту - 2013 рік

Науковий керівник: Міляєва В.Р., доктор психологічних наук, доцент, завідувач НДЛ розвитку людини Інституту психології та соціальної педагогіки, професор кафедри державного управління та управління освітою Київського університету імені Бориса Грінченка

Тема: «Розкриття та розвиток потенціалу особистості в умовах шкільного середовища як інструмент індивідуалізації, соціалізації та професіоналізації старшокласників»

(наказ Департаменту освіти і науки, молоді та спорту від 30.10.2013 № 814)

Реалізація проекту закінчена в 2017 році

• проведення підсумкової педагогічної ради з елементами тренінгу «Модель випускника як творця власного життя»
  • он-лайн анкетування випускників школи, які були учасниками експерименту

• панорама інноваційних ідей та експериментальних проектів навчальних закладів району, присвячена Дню науки

• індивідуальні консультування учнів, що є учасниками експерименту

• проведення батьківських зборів з батьками учнів-учасників експерименту

• проведення педагогічної ради з елементами тренінгу «Розвиток потенціалу вчителя»

• засідання ініціативної творчої групи з питань реалізації експериментальної програми

• педагогічний консиліум за результатами діагностики школярів

• діагностика властивостей особистості, які впливають на розкриття потенціалу старшокласників

• семінар-тренінг для підвищення професійної компетентності педагогів

P4180469765658

Rostok-logo

Початок реалізації проекту - 2005 рік

Науковий керівник: Т. О. Пушкарьова, начальник відділу менеджменту освіти і вивчення педагогічного досвіду Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України, кандидат педагогічних наук, автор проекту "Росток".

Тема: "Формування та розвиток інтелектуальних здібностей учнів при вивченні предметів природничо - математичного циклу за науково - педагогічним проектом " Росток"", (наказ ГУОН від 27. 05. 2010 № 111)

Діти, які навчаються за даною програмою, – нова генерація учнів!

Завершення дослідно-експериментальної роботи із подальшим впровадженням педагогічної технології «Росток» у ЗНЗ м. Києва– 2014 рік

(наказ Департаменту освіти, молоді і спорту від 19. 12. 2014 № 636)

P4180490
  • Вони розкуті, самостійні, вільно орієнтуються в навколишньому світі, мають добре розвинене логічне мислення,
  • міркують взаємозв’язаними судженнями в ході монологічного повідомлення,
  • відтворюють інформацію з елементами логічної обробки матеріалу,

286k_190977856

• вміють спілкуватися під час виконання групових і колективних навчальних завдань,
  • визначають головне,
  • самостійно роблять висновки з пояснень учителя,
IMG_02504732jpg
  •  виконують творчі завдання,
  • оцінюють якість навчальної роботи,
  • знаходять і виправляють фактичні, граматичні, стилістичні помилки,
  • використовують засвоєні способи перевірки орфограм, задач, різних дій.

Враховуючи досвід роботи вчителів у експерименті, успіхи у навчанні учнів та побажання батьків, адміністрація школи вирішила продовжити роботу у науково-педагогічному проекті «Росток», обравши тему «Формування та розвиток інтелектуальних здібностей учнів при вивченні предметів природничо-математичного циклу за науково-педагогічним проектом «Росток»».